Palačinky jsou tenké placky sladkého či slaného těsta, které se většinou podávají s nějakou náplní. Mohou být buď klasicky srolované a nebo pouze přehnuté napůl. Všechno záleží na druhu použitého těsta a velikosti náplně. Palačinka je tak tenká, že její smažení na obyčejné pánvi může působit určité problémy. Proto se staly palačinkovače gastro pomůckou pro usnadnění smažení těch nejlahodnějších palačinek.
Co to palačinkovače vlastně jsou?
Jsou to elektrospotřebiče, které se lehce vejdou na kuchyňskou linku. Skládají se ze dvou částí. Speciální pánve na palačinky (může být vyměnitelná. Takže je možné ji odepnout z přístroje a nahradit třeba pánvi na lívance), která má pouze lehce vyvýšený okraj přesně uzpůsobený, tloušťce palačinky a podstavy. Podstava je samotný elektrický přístroj obsahující spirálu, která rozehřívá pánev. Každý palačinkovač obsahuje knoflík na regulaci teploty aby bylo možné, připravit jemné palačinky a hlavně je nespálit a samozřejmě knoflík na zapnutí a vypnutí přístroje. Dále z něj vede šňůra do elektrické zásuvky. Jejich cena se pohybuje u levnějších modelů do tisíce nebo lehce přes tisíc korun. U nejdražších modelů se cena může vyšplhat až na padesát tisíc. Drahé modely jsou většinou víceplotýnkové, takže můžete připravovat více palačinek najednou. Pak už jenom zbývá to uhlídat.
Kde se tedy dají palačinkovače sehnat?
Mimo různých webhových srovnávačů jako je například heureka.cz je také dobré použít internetové vyhledávače. Dají se velice jednoduše najít při zadání „palačinkovače gastro“. Jednodušší už to být nemůže. Dále by bylo dobré prohledat značky jako např. Bartscher nebo KRAMPOUZ. Pokud nutně nepotřebujete profesionální modely palačinkovačů, mohl bych doporučit značky Clatronic, Guzzanti nebo případně Tristar.
Palačinkovače mají mnoho tvarů a barev. Tak je jednoduché pro každého si vybrat barvu a typ, který bude krásným skvostem v jeho kuchyni. Může být i pěkným dekorativním předmětem na kterékoli kuchyňské lince. Splní tedy praktickou i dekorativní stránku.